• Newsletter
  • Contact

Activitats en galeries i espais participants

17m2 / ethall (Salvador 22-24 - L'Hospitalet de Llobregat)

  • 24.06, 19.30h >> projecció del film 'Tender Relics'  de Duncan Gibbs en col·laboració amb Guillem Barbosa

ÀNGELS BARCELONA – ESPAI 2 (dels Àngels, 16)

  • 28.06, 20.30h >>En el marc de l’exposició de Grup d’Estudi, Valeri Xerra: esdeveniment d'estar per casa que organitzen mensualment els companys d'un petit pis al carrer Valeri Serra 31 on conviden a dues persones perquè expliquin el que vulguin durant mitja hora.

  • 12.08, 20.30h >>En el marc de l’exposició de Grup d’Estudi, Valeri Xerra: esdeveniment d'estar per casa que organitzen mensualment els companys d'un petit pis al carrer Valeri Serra 31 on conviden a dues persones perquè expliquin el que vulguin durant mitja hora.

BOMBON (Trafalgar, 53)

  • 02.07, 18.30h >> Visita guiada en format “ràdio” en el marc de l’exposició Ràdio Nostàlgia Profunda de Daniel Moreno Roldán  

  • 16.07, 18.30h >> Visita guiada en format “ràdio” en el marc de l’exposició Ràdio Nostàlgia Profunda de Daniel Moreno Roldán  

  • 30.07, 18.30h >> Visita guiada en format “ràdio” en el marc de l’exposició Ràdio Nostàlgia Profunda de Daniel Moreno Roldán  

  • 02.09, 18.30h >> Visita guiada en format “ràdio” en el marc de l’exposició Ràdio Nostàlgia Profunda de Daniel Moreno Roldán  

  • 07.09, 19h >> Finissage Ràdio Nostàlgia Profunda de Daniel Moreno Roldán i concert final amb la col·laboració de Monodimpled

CHIQUITA ROOM (Villarroel, 25)

  • 14.07,19h >>  Retrospectiva de un artista emergente, en el el marc de la exposició de Yannick Sánchez. Presentació d’una petita selecció inèdita d’obres antigues de l’artista. Inscripció: hola@chiquitaroom.com

  • 01.09, 19h >> Acte de clausura que inaugura l’exposició de Yannick Sánchez. Inscripció: hola@chiquitaroom.com

DILALICA (Trafalgar, 53)

  • 01.07, 16-20h >> Mostra de procés en el marc de l’exposició Paral·laxi de Noela Covelo Velasco, Alejandro Palacín i Victor Ruiz Colomer

  • 15.07, 16-20h >> Mostra de procés en el marc de l’exposició Paral·laxi de Noela Covelo Velasco, Alejandro Palacín i Victor Ruiz Colomer

  • 29.07, 16-20h >> Mostra de procés en el marc de l’exposició Paral·laxi de Noela Covelo Velasco, Alejandro Palacín i Victor Ruiz Colomer

  • 05.09, 12.30 >> Presentació de publicació i clausura de Paral·laxi de Noela Covelo Velasco, Alejandro Palacín i Victor Ruiz Colomer

ESPRONCEDA INSITUTE OF ART & CULTURE (Espronceda, 326)

  • 08.07, 18h >> Inauguració exposició Untitled_2, presentació i visita guiada a càrrec dels artistes residents.

  • 09.07, hora per confirmar >> Taula rodona Galeria d’art de Tòquio. Models i reptes i la importancia de la residencia de l’artista en temps de la Covid-19. Conversa entre el directorSachiko Iwasa de l'Art Contemporani NCA-Nichido de Tòquio i l'artista Sakamoto. Moderada per Savina Tarsitano

  • 02.08, 19h >> Taula rodona Creació de noves aliances pel creixement professional d’artistes emergents amb universitats i centres d’art. Conversa entre Enzo Pezzella (Acadèmia Belles Arts Brussel·les, la Facultat de Belles Arts de la UB i els artistes residents. Moderada per Savina Tarsitano.

GALERIA CONTRAST (Consell de Cent, 281)

  • 31.07, 10-19h >> Hablamos y creamos Mural, en el marc de l’exposició ¿A qué sabe el silencio? d’Elisa Capdevila. Creació d’un mural a l’espai públic a càrrec d’Elisa Capdevila

  • 31.07, 12.30h >> Hablamos y creamos Mural, en el marc de l’exposició ¿A qué sabe el silencio? d’Elisa Capdevila. Conversa entre l’artista i el comissari de l’exposició

GALERIA ESTHER MONTORIOL (Diputació, 339)

  • 06.07, 11h >> Visita comentada a la exposició Creuar la pantalla, a càrrec de l’artista Miranda Pastor. Inscripció: galeria@montoriol.com

GALERIA H2O (Verdi, 152)

  • 02.07, 16-19h >> Visites guiades a l’exposició Surcos a càrrec de Carlos Herraiz. Durada: 1 hora. Inscripció: galeria@h2o.es

  • 03.07, 10-13h >> Visites guiades a l’exposició Surcos a càrrec de Carlos Herraiz. Durada: 1 hora. Inscripció: galeria@h2o.es

  • 09.07, 16-19h >> Visites guiades a l’exposició Surcos a càrrec de Carlos Herraiz. Durada: 1 hora. Inscripció: galeria@h2o.es

  • 10.07, 10-13h >> Visites guiades a l’exposició Surcos a càrrec de Carlos Herraiz. Durada: 1 hora. Inscripció: galeria@h2o.es

  • 17.07, 10-13h >> Taller de pintura per a infants d’entre 5 i 10 anys amb Carlos Herraiz. Inscripció 15 € (material inclòs): galeria@h2o.es

  • 24.07, 10-13h >> Taller de pintura per a adults amb Carlos Herraiz. Inscripció 15 € (material inclòs): galeria@h2o.es

HOMESESSION (Creu dels Molers, 15)

  • 04.07, 13h >>  Visita guiada a l’exposició Després de tot, arribar a res, a càrrec dels artistes i la comissària Helena Vinent.

ISAAC PERAL 7, 2ª PLANTA (Isaac Peral 7, 2a planta – L’Hospitalet de Llobregat)

  • 24.06, 17-19h >> “Cafè amb...” en el marc de Gracias por su visita (por Gracias por su visita). Inscripció: polricartherms@gmail.com

  • 01.07, 17-19h >> “Cafè amb...” en el marc de Gracias por su visita (por Gracias por su visita). Inscripció: polricartherms@gmail.com

  • 08.07, 17-19h >> “Cafè amb...” en el marc de Gracias por su visita (por Gracias por su visita). Inscripció: polricartherms@gmail.com

  • 15.07, 17-19h >> “Cafè amb...” en el marc de Gracias por su visita (por Gracias por su visita). Inscripció: polricartherms@gmail.com

LA CERA 13 (La Cera, 13)

  • 01.07, 20h >> Concert de Los YOLOS + telonero per confirmar, i Manuel del Rinkon, en el marc de l’exposició Volver a empezar

  • 03.07, 12h >> Visita guiada a l’exposició Volver a empezar a càrrec de Gabriel Virgilio Luciani

  • 10.07, 12h >> Visita guiada a l’exposició Volver a empezar càrrec de Gabriel Virgilio Luciani

  • 11.07, 13h >> Concert i vermut a càrrec d’Adelaida Antúnez Egurbide i Da Rocha, en el marc del tancament de l’exposició Volver a empezar

METÀFORA CENTRE D’ESTUDIS (Rosés, 42)

  • 22.07, 19.30h >> Exposició i visita guiada a les exposicions A Calling Bath de Logan B. Fields i Escondite, de Ely Daou, que formen part del cicle Va començar amb l’aigua a cura d’Alexia Medici. Conversa entre les artistes Ely Daou i Marc Larré sobre espai arquitectònic i memòria. Inscripció: info@alexiamedici.com

NOGUERASBLANCHARD (Isaac Peral, 7 – L’Hospitalet de Llobregat)

  • 29.06, 12-13h >> Ha-bb5 UPDATE 1. Henna, en el marc de l’exposició d’Ikram Bouloum, comissariada per Gracias por su visita

  • 07.07, 12-13h >> Ha-bb5 UPDATE 2. Maime, en el marc de l’exposició d’Ikram Bouloum, comissariada per Gracias por su visita

  • 13.07, 12-13h >> Ha-bb5 UPDATE 3. Ineia, en el marc de l’exposició d’Ikram Bouloum, comissariada per Gracias por su visita

  • 20.07, 12-13h >> Ha-bb5 UPDATE 4. Nhara, en el marc de l’exposició d’Ikram Bouloum, comissariada per Gracias por su visita

  • 27.07, 12-13h  >> Ha-bb5 UPDATE 5. The Game, en el marc de l’exposició d’Ikram Bouloum, comissariada per Gracias por su visita

  • 07.09, 18-20h >> Ha-bb5 UPDATE FINAL (Ft Mans O), en el marc de l’exposició d’Ikram Bouloum, comissariada per Gracias por su visita

PROJECTESD (Ptge Mercader, 8)

  • 30.06, 19h >> Conversa entre les artistes Helena Civit i Patricia Dauder en el marc de l’exposició Remains d’Helena Civit. Inscripció: sd@projectesd.com

THE GREEN PARROT (Vilamarí, 57)

  • 09.07, 19h >> Lectura en el marc d’ Els papers (títol de treball) d’Adrian Schindler, amb la presència d’una convidada especial pel projecte

VALID FOTO (Buenaventura Muñoz, 6)

  • 03.07, 12h >> Visita guiada a l’exposició Homo et Natura a càrrec de l’artista Marc Avilà

  • 10.07, 11.30h >> Conversa amb l’artista Marc Avilà en el marc de l’exposició Homo et Natura

VICTOR LOPE ARTE CONTEMPORÁNEO (Aribau, 75)

  • 22.06, 18h >> Visita guiada a l’exposició LLimonada, Bitte, de Sergio Femar, a càrrec de l’artista. Inscripció: info@victorlope.com